Ekonomi

“Bölge halkı göç ederse Türkiye’nin dengesi bozulur”

Felaketin boyutlarının ve verdiği hasarın çok büyük olduğuna işaret eden Kopuz, bölgedeki konutların yanı sıra sanayi tesisleri, tarım ve hayvancılığın da zarar gördüğünü, bölge sanayicisinin iş gücü sorunu yaşadığını söyledi. üretime başlamak için.

Bölgedeki çalışanların ailelerinin can güvenliği endişesi duymadan fabrikalarına dönmelerini sağlamanın çok değerli olduğunu kaydeden Kopuz, üretim alanlarının çevresinde pratik barınma alanlarının hızla oluşturulmasıyla bu sorunun aşılabileceğini ifade etti.

Ardından gelen ağır depremler nedeniyle 11 ilin büyük hasar gördüğünü ve binlerce vatandaşın hayatını kaybettiğini kaydeden Kopuz, “Bu büyük bir felaketti ama bölgede üretimin durması ikinci felaket olur. Bir an önce oluşturmalıyız. üretim bölgelerine ve OSB’lere yakın yerlerde geçici barınaklar yaparak üretimi canlandıran yurdunu terk etmesi Türkiye’nin dengelerini alt üst eder.

Bu konuda çok hızlı bir adım atılmalıdır.” Ali Kopuz, depremin verdiği zararın çok boyutlu bir şekilde onarılması için hem sivil toplum kuruluşlarının hem de devletin yoğun mesai harcadığını belirterek, “Bu adımlardan memnun olduğunu” söyledi. bir şekilde tarımsal üretimin sürdürülmesi için alınan tedbirlerin önümüzdeki günlerde ilave tedbirler alınacağını bildirdi. Olacağına inanıyorum” dedi.

haber-akoren.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu