Haber

CHP Milletvekili Mahmut Tanal, 12 yaşındaki Abdulbaki Dakak’ın ölümüyle ilgili soruşturma istedi

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, 12 yaşındaki Abdülbaki Dakak’ın şüpheli ölümünün araştırılması için TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’na başvurdu. Tanal, “Ailesi Suriye sınırındaki Ceylanpınar ilçesinde yaşayan küçük bebeğimiz Abdulbaki Dakak’ı Şanlıurfa’nın merkez ilçesi Eyyübiye’ye kimin getirdiği, hangi amaçla bu ilçede bulunduğu gibi konulara açıklık getirilmeli. .”

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa Eyyübiye’de bir ahırda ölü bulunan 12 yaşındaki Abdülbaki Dakak hakkında TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’na başvurarak soruşturma talep etti. Tanal, başvurusunda şu ifadelere yer verdi:

“Ailesi Suriye sınırındaki Ceylanpınar ilçesinde ikamet eden küçük bebeğimiz Abdulbaki Dakak’ı Şanlıurfa’nın merkez ilçesi Eyyübiye’ye kimlerin getirdiği, hangi amaçla bu ilçede bulunduğu gibi konulara açıklık getirilmeli. TBMM bu trajik olaya o da dahil olmalıdır.

Çocuk Haklarına Dair Sözleşme, Anayasa ve Çocuk Esirgeme Yasası dikkate alındığında devlet yetkilileri Şanlıurfalı 12 yaşındaki Abdülbaki Dakak bebeğimizin korunması konusunda üzerine düşen görev ve sorumlulukları gereği gibi yerine getirmemiştir. Bu kapsamda Şanlıurfa’da 12 yaşındaki Abdulbaki Dakak’ın şüpheli ölümüyle ilgili yetkililerden, ilgili kurum ve kişilerden bilgi alınarak, olay yerinde inceleme yapılarak gerekli çalışmaların yapılmasını arz ve arz ederim. ve bu tür olayların önlenmesi için analiz yollarının belirlenmesi.”

haberkarasu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu