Haber

Erdoğan: Biz bu yollarda böyle ithal danışmanlarla yürümedik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun’da Cumhuriyet Meydanı’ndaki toplu açılış töreninde konuşuyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz hafta açıkladığı ekonomi danışmanı Jeremy Rifkin’e tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz bu yolları ithal danışmanlarla yürümedik, siz yetersiniz. Nedir bu ithal danışman falan, bırakın bunları. “

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Samsun, istikbalin de istiklalin de kıymetini en iyi bilen şehirdir. Ülkemizin idaresini üstlendiğimiz 20 yılda emeğin içindeyiz. vesayetlerden darbecilere, teröristlerden ekonomik tetikçilere kadar tüm tehditler.Amaç Türkiye’yi küresel siyasi ve ekonomik düzenin dışında tutmaktı.

BİRLİKTE ALTI MASAYI HER ZAMAN KIRACAĞIZ: Meclisimizde terör örgütünün uzantıları var. 2023’te bu uzantıları birlikte temizlemeye hazır mıyız? 2023 yılında meclisimiz gerçek sahipleriyle yeniden ayağa kalkacaktır. Altılı Tablo’yu hep birlikte yıkacağınıza inanıyorum.

YÜZYILDIR BİZE UYGULANAN SENARYOLARI FIRLATTIK: Ülkeyi yönetme görevini üstlendikten sonra kolları sıvadık ve hızla işe koyulduk. Tarihimizin en büyük demokrasi ve kalkınma hamlesini hayata geçirirken yüzyıllardır uygulanan senaryoları bir kenara attık. Ülkemizi eğitimden sağlığa, güvenlikten adalete, şehircilikten spora dünya birincileri ligine taşıyacak iş ve hizmetler ortaya koyduk.

BAYRAĞI GENÇLERE VERECEĞİZ: 2023 yılında kendi adımıza son kez istediğimiz desteklerden alacağımız güçle Türkiye Asrının inşasına başlayacak ve bu mübarek bayrağı gençlere teslim edeceğiz. Büyüklerimizden miras aldığımız Türkiye ile gençlerimize devredeceğimiz Türkiye arasındaki asırlık farkı aklı ve vicdanı olan herkes görebilir. Türkiye’yi 20 yılda 3 kat büyütmeyi yeterli görmüyoruz, en kısa zamanda 2 kat büyütmeyi ve dünyanın en büyük 10 ülkesi arasına sokmayı hedefliyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu