Haber

Sadullah Ergin neden CHP listesinden aday gösterildi? Kılıçdaroğlu’nun yardımcısı yanıtladı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı; CHP’nin 14 Mayıs seçimleri için Ankara 1’inci bölgeden Sadullah Ergin’i aday göstermesine yönelik eleştirilere yanıt vererek, Ergin’in neden CHP listesinden aday gösterildiğini açıkladı.

“BİZ YAPMAYI ÇALIŞTIK”

Salıcı’nın konu ile ilgili açıklamaları şöyle; “İttifak partilerinin tek çatı altında toplanmasının siyasi olarak daha doğru olacağını, aynı zamanda Türkiye’nin geniş kesimlerini kucaklayan bir politika ortaya koyacağını Sayın Başkanımız düşündü ve ifade etti. Biz de bu gereği yerine getirmeye çalıştık.

“TARAFLARIN KENDİLERİNE VERMELERİ GEREKEN BİR KARAR”

Orada; ‘Saadet Partili bu arkadaş geliyor, DEVA Partili bir arkadaş daha geliyor, bunlar Demokrat Parti’den isimler…’ Bunu tartışmak bizim için adil bir tartışma olmaz. Tarafların kendilerinin vermesi gereken bir karardır.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı.

“FİKİR ÜZERİNDEN BİR SİYASET OLUŞTURUYORUZ”

Bu dertlerde siyaseti isimler üzerinden giden, sadece isimleri indeksleyen bir siyasete çevirirsek, olayı şahıslara bağlarız. Ancak biz fikirlere dayalı bir politika ortaya koyuyoruz.

“SİSTEM BİZİ BİR ARAYA GELMEYE ZORLUYOR”

Birbirimiz gibi olmaya çalışmıyoruz. Aynı olmaya çalışmıyoruz. Farklılıklarımızı biliyoruz. Bu sistem bizi bir orta noktaya gelmeye zorluyor. Ve bunu kısıtlama ile yapıyoruz.”

duzici-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu