Ekonomi

Vestel Ventures ve Tacirler Portföyü girişimcilik ekosistemi için fon oluşturdu

Türkiye girişimcilik ekosisteminin önde gelen kurumsal girişim sermayesi şirketlerinden biri olan Vestel Ventures ve Türkiye’nin lider portföy yönetim şirketi Tacirler Portföy, girişimcilik ekosistemi için “Tacirler Portföy Future Impact Fund GSYF” oluşturmak üzere güçlerini birleştirdi.

Vestel Ventures ve Tacirler Portföy tarafından oluşturulan ‘Tacirler Portföy Gelecek Etki Fonu GSYİH’, yatırımcıları teknolojik ve yenilikçi yönü güçlü işletmelerle tohum veya seri A aşamasında buluşturuyor. Hem işletmelerin gelişimini desteklemek hem de yatırımcılarına yüksek finansal getiri sağlamak amacıyla hayata geçirilen fonun, girişimcilerin beklentilerini karşılayacak finansal büyüklüğe sahip olduğu belirtildi.

Hedef işletmelere olumlu etki yolculuklarında eşlik edin

Yapılan açıklamaya göre, Vestel Şirketler Grubu’nun ana yatırımcıları arasında yer aldığı bu fon, sosyal ve çevresel yönü güçlü olan sürdürülebilir çözümler geliştiren Seed ve A Serisi girişimlere yatırım yaparak daha sürdürülebilir bir gelecek inşa etmeyi hedefliyor. sektör. Amaç, olumlu bir etki yaratma yolculuklarında girişimlere eşlik etmektir. Future Impact Fund, e-ticaret analitiği şirketi Mindsite’ye ilk yatırımını Aralık 2022’de yaptı. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu