Haber

AB Türkiye’ye başsağlığı diledi

Avrupa Birliği (AB) Konsey Lideri Charles Michel, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenler için Türkiye’ye başsağlığı diledi ve bunun için tüm imkanları seferber etmeye hazır olduklarını söyledi. depremzedelere yardım edin.

Michel, Brüksel’de düzenlenen AB Başkanlar Zirvesi sonunda düzenlediği basın toplantısının başlangıcını Türkiye’de meydana gelen depremlere ayırdı.

Türkiye ve Suriye’deki depremlerde hayatını kaybedenler için başsağlığı dileyen Michel, “AB ve üye ülkeler olarak depremden etkilenenlere ve arama kurtarma çalışmalarına destek verme kararlılığımızı ifade etmek istiyorum.” söz konusu.

Michel, AB Zirvesi’nde tüm AB ülkelerinin liderleri tarafından imzalanan bir mektubu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdiklerini hatırlatarak, depremzedeler için tüm imkanlarını seferber etmeye hazır olduklarını vurguladı.

Michel, yakında Brüksel’de depremzedelere yardım için bir bağış konferansı düzenleyeceklerini de belirtti.

AB ülkeleri başkanları, Brüksel’deki zirve toplantılarına depremlerde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. Liderler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben imzaladıkları mektupta taziyelerini ilettiler ve dayanışma mesajı verdiler.

haber-ardesen.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu