Haber

Afyonkarahisar’da İmha Operasyonu: 112 Şüpheli Tutuklandı

Afyonkarahisar’da “Uyuşturucu tacirlerini Ortadan Kaldırma Operasyonu” kapsamında 112 zanlı gözaltına alındı.

Vali Kübra Güran Yiğitbaşı, İl Emniyet Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yaptığı açıklamada, gençleri zehirlemeye çalışan ‘torbacılar’ lakaplı ‘sokak satıcıları’ ile aktif mücadele edilmesi amacıyla çalışma başlatıldığını söyledi. şehirde uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yaparak ve kullanarak.

Yiğitbaşı, Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Hataları Şube Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından “Kök Sökme Operasyonu” başlatıldığını bildirdi.

“Yaklaşık 5 ay süren çalışmada, polis bölgesinde 108, jandarma bölgesinde 22 olmak üzere 130 şüphelinin uyuşturucu kaçakçılığı suçlarından yakalanması ve kabahat maddelerine el konulması için 130 adreste arama yapılmasına, Bu kapsamda sabah saatlerinde kent genelinde 196 ekip, 30 özel harekat operasyonu gerçekleştirildi.22 jandarma komando, 1 helikopter, 2 uçak ve 14 olmak üzere toplam 814 işçinin katılımıyla eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. narkotik dedektör köpekleri.”

Yiğitbaşı, polis bölgesinde 93, jandarma bölgesinde 19 olmak üzere 112 zanlının yakalandığını, bu operasyonlarla 36 ilde “54’üncü Köklendirme Operasyonu” yapıldığını bildirdi.

Basın toplantısında Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Hatalarıyla Mücadele Daire Başkanı İbrahim Seydioğulları, İl Emniyet Müdürü Ali Pak ve İl Jandarma Komutanı Albay Yılmaz Kırgel de hazır bulundu.

dodurga-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu