Haber

Depremzedeler için Tarihi Cami’de Toplandılar

İzmir’in Foça ilçesinde hafta sonları düzenlenen “Sabah Namazı İftarları”nın bugünkü programı 568 yıllık Fatih Camii’nde yapıldı. 1455 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan ve kendi adını taşıyan camide depremzedeler için dualar edildi.

Foça Müftülüğünün düzenlediği programa Foça halkının yanı sıra çevre köy ve yerleşim yerlerinden vatandaşlar ile çevre mahallelerin cami cemaatleri de katıldı. Sabah namazından önce Yasin-i Şerif ve Eşri Şerifler, namazdan sonra ise tesbihat, Ezkar ve Salavat-ı Şerifler okundu. İlahi ve kasidelerin ardından kısa sohbetler yapıldı.

Foça Müftüsü Mustafa Atilla, depremin en ağır sonuçlarının olduğu illerden biri olan Hatay vatandaşı olduğunu belirterek şehitlik dereceleri ve türleri hakkında bilgi verdi. Müftü Mustafa Atilla; Depremde hayatını kaybeden bu kardeşlerimiz Allah’ın izniyle şehitlik mertebesine ulaştılar. Allah şehitlerimizin şefaatini bizlere nasip etsin. Yaralı kardeşlerimize şifalar ihsan eyle, sarsılan bölgelerde görev yapanlara güç ve sabırlar versin. Hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah rahmet eylesin” dedi.

Sabah Duası Toplantısı dualar ve ikramlarla sona erdi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu