Haber

DİYARBAKIR – Kadın Derneği’nden Diyarbakırlı annelere ziyaret

Seçilmiş Kadınlar Derneği (SEKADER) Başkanı Cavide Karakulah ve dernek üyeleri, dağa kaçırılan çocukları için HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakırlı anneleri ziyaret etti.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan Diyarbakırlı annelerin 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma eylemi 1187. gününde devam ediyor.

Karakulah, ellerinde çocuklarının fotoğraflarıyla bekleyen farklı illerden çok sayıda dernek üyesi hanımı ve aileyi ziyaret etti.

Anneler oğullarının nasıl dağa kaçırıldığını anlatınca bazı kadınlar gözyaşı döktü.

Başkan Karakulah, burada yaptığı açıklamada Diyarbakır annelerinin devrim yaptığını söyledi.

Türkiye’nin 81 ilinden annelerin feryadına ortak olmaya geldiklerini söyleyen Karakulah, “Annelerimizin sesi olmaya geldik. Burada bir evladımız kalana kadar anneler olarak bu direnişin içinde olacağız.”

Anneler adına konuşan Ayşegül Biçer, eylemlerinde her zaman değerli gerekçeler öne sürdüklerini belirterek, bugün kadınların yaptığı ziyaretin farklı olduğunu söyledi.

Biçer, “Kadınlar, annelerin, annelerin durumunu anlıyor. 81 ilden bize destek vermeye gelen tüm kadın ve annelere teşekkür ediyoruz. Hep birlikte güçlüyüz, PKK’yı birlikte bitireceğiz. Kadınlar olarak bitirebiliriz” PKK” o kelimeleri kullandı.

Anneler, ziyaretçilerle birlikte HDP ve terör örgütü PKK aleyhine sloganlar attı.

Ziyarette AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi Suna Kepolu Ataman da yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu