Haber

Mehmet Sarı’dan Taşova’da 17. geleneksel toplu iftar

MHP Amasya milletvekili adayı Mehmet Sarı, baba ocağı Amasya’nın Taşova semtinde klasik hale getirdiği toplu iftarların 17’ncisinde vatandaşlarla aynı sofrada buluştu.

5 bini aşkın hemşehrisinin katıldığı programda misafirlerinin sofralarını dolaşıp onları kucaklayan Mehmet Sarı, “Bir sonraki seçimde kimde yakın görüyorsanız onunla olun. Kiminle yetişirseniz onunla olun. 17 yıldır geleneksel iftarımızı burada düzenliyorum. 17 yıldır da bu sahnede aynı sözleri söylüyorum. Ben senin çocuğunum.” dedi. 17 yıldır Amasya’dan ayrılmadığını ve insanların yüzünü güldürmek istediğini vurgulayan Mehmet Sarı, “Mübarek gün ve gecelerde yanınızda olmaya çalışıyorum. Diğer ziyaretçilerinizi kaç kez görüyorsunuz? Selam verip sarılıyorlar. ve güle güle de.”

Yaklaşık 4 yıldır yürüttüğü Amasya Belediye Başkanlığı görevinden ayrıldığını ve Amasya’yı TBMM’de güçlü bir şekilde temsil etmeyi hedeflediğini partisi MHP’den dile getirirken, gelen siyasilerden ricada bulundu. Eylemlerini, fikirlerini ve projelerini sormak için oy vererek, “Göklerin altında bir hatıra bırakmak istiyoruz. Ben senin oğlunum. Amasya’da içme suyu hattını kurduğumuz hidroelektrik santralinden aylık 7 milyon TL’nin üzerinde gelir elde ediliyor. Bunu yapan tek belediye biziz. İncelemeye gelen belediyeler bu işi nasıl başardığımıza şaşırıyorlar. Besmele çekerek ve halkımıza inanarak bu işi başardık.”

Amasya’da 60 yıldır hayali olan projeleri gerçekleştirmenin onurunu yaşadıklarına işaret eden Sarı, teleferik projesi başta olmak üzere planlanan projelerin temellerinin yakın zamanda atılacağına değindi. Namazın ardından sona eren programa protokol üyeleri ve 5 bini aşkın vatandaş katıldı. – AMASYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu