Haber

Seferihisar’da “Sıfır Atık” seferberliği

Sıfır atık projesi kapsamında Seferihisar Belediyesi, geri dönüşüm çalışması yapanlara okul malzemeleri hediye edecek. 11-15 Eylül ortasında gerçekleşecek kampanyayla kağıt, plastik ve ambalaj atıklarını getirenlere okulda kullanabilecekleri birbirinden güzel kırtasiye malzemeleri verilecek.

Seferihisar Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, Baenka Geri Dönüşüm ve Hat Geri Dönüşüm iş birliğiyle gençler arasında sıfır atık bilincinin artırılması hedefiyle değerli bir projeyi hayata geçiriyor. “Geri Dönüştürülebilir Atıktan Okul Sıralarına” sloganıyla yola çıkan belediye, 11-15 Eylül ayı ortasında “Atıklarını Getir, Kırtasiyelerini Götür” kampanyası başlattı.

 

GÜZEL HEDİYELER

Kampanya kapsamında Seferihisar Belediyesi, 50 kilogram ve daha fazla kağıt, plastik ve ambalaj atığı getirenlere okul çantası, kalem kutusu, kalem ve defter gibi hediyeler verirken, 25 kilogram ve daha fazla kağıt, plastik getirenlere ise okul çantası, kalem kutusu, kalem ve defter gibi hediyeler verdi. ve ambalaj atıklarından oluşan bir set kalem ve 2 adet defter hediye edildi. o olacak. 10 kilogram ve daha fazla kağıt, plastik ve ambalaj atığı getirenlere çeşitli kırtasiye malzemeleri, 10 kilogram ve daha fazla dokuma atığı getirenlere ise çeşitli fotoğraf ekipmanları hediye edilecek. Kampanyaya katılmak isteyenler 444 7 743 (dahili: 266) numaralı telefonu arayarak Seferihisar Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’nden detaylı bilgi alabilirler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu